Crear PDF Recomendar Imprimir

Programa de festas para Agosto e Ramallosa 2011

  • Votación
    (1 voto)
  • Gústame

A continuación expóñense as actividades deportivas, musicais, festivas e de lecer programadas para este mes de agosto, así como as bases para a participación na Ramasolla do presente 2011.


As actividades culturais tamén se listan a continuación:

 DO 1 Ó 15:
        Liga de Fútbol Sala
        8,30 a 11,00
        Lugar: Pavillón polideportivo das Triguerizas
        Campus Fútbol Sala
        10,00 a 13,00
        Lugar: Pavillón polideportivo das Triguerizas
        Aquagym
        11,30 a 12,30
        Lugar: Piscina Municipal
        III Open de Tenis de Celanova
        16,00 a 20,00
        Lugar: Canchas Piscina Municipal

MARTES, 2
    20,30: Banda de Música Municipal de Celanova
        Concerto para os amigos
        Lugar: Claustro Barroco

VENRES, 5
        Presentación libro Fotografías da Ramallosa
        20,30: Fotografías de Carlos Lorenzo e textos de Baldo Ramos
        Lugar: Casa dos Poetas
        Noites do Mosteiro
        22,30: Grupo Vocal Nois
        Lugar: Claustro Barroco
        Colabora: Consellería de Cultura (Camiños da Cultura)

SÁBADO, 6
    FESTAS DA VIRXE DA ENCARNACIÓN
    10,30: Anuncio do inicio das festas con bombas de palenque
    12,00: Alborada a cargo da Escola de Gaitas do Concello de Celanova
12,00: Entrega de farois e ramos ós asistentes á Ramallosa
        Lugar: Praza Maior
    18,00: Entrega de farois e ramos ós asistentes á Ramallosa
        Lugar: Praza Maior
    20,00: Ruada de ambientación da Ramallosa
    Charangas:
        Charabanda, de Celanova
        Os Roquiños, de Celanova
O Recreo, de Vilanova dos Infantes
        O Balcón, de Vilanova dos Infantes
        Chunda Chunda
        Os Perfeutiños
        Doctor Anchoa
    21,00 a 22,30: Baile
        Orquestra LEMBRANZA
            Lugar: Alameda
    23,00: RAMALLOSA
        Chupinazo de saída
        Percorrido de animación cos faroles polas rúas de costume
        Participación das Charangas de animación
    24,30 a 01,30: Verbena
        Orquestra LEMBRANZA
            Lugar: Alameda
    01,30: Entrega de premios da Ramallosa
        Mellores farois e ramos
            Lugar: Alameda
    02,00 a 03,00: Baile
        Orquestra LEMBRANZA
            Lugar: Alameda

DOMINGO, 7
    FESTAS DA VIRXE DA ENCARNACIÓN
    10,30: Alborada
        Banda de música de Celanova
    11,30: Misa solemne na honra da virxe da Encarnación
        Lugar: Igrexa conventual de Celanova
    12,00: Procesión de traslado da virxe ata o Santuario da Ermida
    13,30: Concerto
        Banda de música de Celanova
            Lugar: Alameda
    18,00: Fútbol
        Sporting de Celanova – Verín C. F.
        Lugar: Estadio municipal de San Rosendo
    20,00: Concerto
        Banda de Música de Celanova
            Lugar: Claustro Barroco
    21,00 a 22,00: Baile
        Orquestra AGARIMO
            Lugar: Alameda
    23,00 a 24,00: Verbena
        Orquestra AGARIMO
            Lugar: Alameda
    24,30 a 02,00: Verbena
        Orquestra AGARIMO
            Lugar: Alameda

LUNS, 8
        Tardes do Mosteiro
        20,30: Grupo “A tropa de trapo”
        Obra: A viaxe das palabras
        Lugar: Claustro Barroco
        Colabora: Consellería de Cultura (Camiños da Cultura)

MARTES, 9
        Tardes do Mosteiro
        20,30: Grupo de teatro Barafunda
        Obra: As aventuras de Lila e Lolo
        Lugar: Claustro Barroco
        Colabora: Consellería de Cultura (Camiños da Cultura)

MÉRCORES, 10
        Tardes do Mosteiro
        20,30: Maxia co Mago Romarís
        Obra: Maxia potaxia
        Lugar: Claustro Barroco
        Colabora: Consellería de Cultura (Camiños da Cultura)

XOVES, 11
                Festival de Boleros
        20,30: Coral Polifónica Solpor
        Lugar: Auditorio Municipal Ilduara (AMIC)
        
                Noites do mosteiro
        22,30: Anacaona latin jazz
        Lugar: Claustro Barroco
        Colabora: Consellería de Cultura (Camiños da Cultura)

VENRES, 12
                Xornadas do folclore
        20,30: Danzas de Rusia, Chile e Colombia
        Lugar: Claustro Barroco
        Colabora: Deputación provincial de Ourense

SÁBADO, 13
    FESTAS DE SAN ROQUE
    10,30: Salva de bombas de palenque
    16,00 a 20,00: Torneo de Balonceso 3x3
        Lugar: Canchas Piscina Municipal
    18,00: Fútbol
        Sporting de Celanova – Lalín C. F.
        Lugar: Estadio Muncipal de San Rosendo
    21,00 a 22,00: Baile
        Orquestra JÚPITER
        Lugar: Alameda
    22,00 a 23,00: Verbena
        Orquestra LEDICIA
        Lugar: Praza Maior
    23,00 a 00,30: Verbena
        Orquestra JÚPITER
        Lugar: Alameda
    00,30 a 02,00: Verbena
        Orquestra LEDICIA
        Lugar: Praza Maior
    02,00 a 03,00: Verbena
        Orquestra JÚPITER
        Lugar: Alameda
    03,00: Verbena
        Orquestra LEDICIA
        Lugar: Praza Maior

DOMINGO, 14
    FESTAS DE SAN ROQUE
    10,30: Salva de bombas de palenque
    11,00: Alborada
        Banda de Música Municipal de Celanova
    13,00: Concerto
        Banda de Música Municipal de Celanova
        Lugar: Alameda
    20,00: Concerto
        Banda de Música Municipal de Celanova
        Lugar: Claustro Barroco
    21,00 a 22,00: Baile
        Orquestra AMAZONAS
        Lugar: Alameda
    22,00 a 23,00: Verbena
        Orquestra PASSARELA
        Lugar: Praza Maior
    23,00 a 00,30: Verbena
        Orquestra AMAZONAS
        Lugar: Alameda
    00,30 a 02,00: Verbena
        Orquestra PASSARELA
        Lugar: Praza Maior
    02,00 a 03,00: Verbena
        Orquestra AMAZONAS
        Lugar: Alameda
    03,00: Verbena
        Orquestra PASSARELA
        Lugar: Praza Maior

LUNS, 15
    FESTAS DE SAN ROQUE
    10,30: Salva de bombas de palenque
    12,30: Saída dos Xigantes e Cabezudos
        Gaiteiros do Concello de Celanova
    13,00: Concerto
        Banda Unión Musical de Galicia
        Lugar: Alameda
    18,00: Fútbol
        Sporting de Celanova – Ramirás C. F.
        Lugar: Estadio Muncipal de San Rosendo
    20,00: Concerto
        Banda Unión Musical de Galicia
        Lugar: Claustro Barroco
    21,00 a 22,00: Baile
        Orquestra MEDITERRÁNEO
        Lugar: Alameda
    22,00 a 23,00: Verbena
Orquestra GRAN CANARIA
        Lugar: Praza Maior
    23,00 a 24,00: Verbena
        Orquestra MEDITERRÁNEO
        Lugar: Alameda
    00,00 a 01,30: Verbena
        Orquestra GRAN CANARIA
        Lugar: Praza Maior
    01,30 a 03,00: Verbena
        Orquestra MEDITERRÁNEO
        Lugar: Alameda
    03,00 a 04,00: Verbena
        Orquestra GRAN CANARIA
        Lugar: Praza Maior

MARTES, 16
    FESTAS DE SAN ROQUE
    10,30: Alborada
        Banda Municipal de Celanova
    10,30: Salva de bombas de Palenque
    11,30: Procesión do San Roque
    12,00: Misa solemne do San Roque
        Igrexa Conventual
    13,30: Concerto
        Banda Municipal de Celanova
        Lugar: Claustro Barroco
    20,00: Concerto
        Banda Municipal de Celanova
        Lugar: Claustro Barroco
    21,00 a 22,00: Baile
        Orquestra GAIA
        Lugar: Praza Maior
    22,00 a 23,00: Baile
        Orquestra SALERO
        Lugar: Alameda
    23,00 a 24,00: Verbena
        Orquestra GAIA
        Lugar: Praza Maior
    24,00: Gran tirada de Fogo de Artificio e Cores
        Pirotécnica SAN ROSENDO
        Lugar: As Triguerizas
    00,30 a 01,30: Verbena
        Orquestra SALERO
        Lugar: Alameda
    01,30 a 02,30: Verbena
        Orquestra GAIA
        Lugar: Praza Maior
    02,30 a 03,30: Verbena
        Orquestra SALERO
        Lugar: Alameda



Orquesta Pasarela Osquesta Pasarela Osquesta Lembranza

Orquesta Ledicia Orquesta Ledicia Orquesta LediciaOrquesta Gaia

 

      ©2012 - Concello de Celanova.                                                                                                                               Aviso legal | Accesibilidade | Contacto | Mapa web |Facebook| Correo